Iesakām izlasīt:

 1. Nikolajs un Helēna Rērihi “Dzīvā ētika” (jeb “Agni Joga”)
 2. Aleksandrs Klizovskis “Psihiskā enerģija”
 3. Aleksandrs Klizovskis “Jaunā laikmeta pasaules izpratnes pamati”
 4. Ričards Bahs “Kaija vārdā Džonatans Livingstons”
 5. Alberts Ignatenko “Kā kļūt par fenomenu”
 6. Maija Gogulāna “Ardievas slimībām”
 7. Jānis Zālītis “Sestā simfonija”
 8. Valērijs Siņeļņikovs “Izzini savu slimību”
 9. Ne vējš, ne karogs
 10. Lūle Vīlma “Debesis cilvēkā jeb Dzīves mācība”
 11. Janušs Korčaks “Kā mīlēt bērnu”

Cienījamie lasītāji!

Jūs noteikti atceraties, kāda neveselīga ažiotāža sabiedrībā valdīja pirms 2012. gada decembra! Par to centīgi rakstīja burtiski visos masu mēdijos, un tikai galīgi slinkajam par to nebija sava viedokļa. Vieni runāja par kārtējo “Pasaules galu”, ko pat bija paredzējuši senie maiji un acteki, citi vēstīja par tuvojošos Apokalipsi kā “Lielo atklāsmi”, bija arī tie, kas ar lielu optimismu, kā glābiņu, nepacietīgi gaidīja Zivju laikmeta pāreju Ūdensvīra laikmetā.

Nestāvējām malā arī mēs – Dziedniecības centrs “AKVILONA” un Vispasaules Profesionālo Dziednieku un Ekstrasensu Līga. Lai mazinātu spriedzi un satraukumu, kas bija 2012./13 gadu mijas sakarā radies cilvēkos, apkopojām 27 mūsu vietējo, viedo speciālistu domu graudus ar padomiem un ieteikumiem, kā to visu pozitīvi un bez liekā stresa sagaidīt un pēc iespējas maigāk pārdzīvot. Rezultātā tapa sienas kalendārs “Dziednieku gads 2012”, kas zibenīgi guva lielu popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū. Tika arī saņemtas daudzas pateicības vēstules no lasītājiem.

2012. gada pavasara izskaņā šajā pat sakarā “AKVILONĀ” atnāca ideja noorganizēt ikmēneša seminārus “Kurp ejam?”. Tās bija aktuālas tikšanās ar tautā labi zināmiem cilvēkiem, kuru dzīves pozīcija, attieksme un vērtības varētu kalpot pārējiem par savdabīgu kompasu un iespēju vēl adekvātāk sadzirdēt “Visuma pulsu”, izprast notiekošo viņos pašos un sev apkārt, uzdot interesējušos jautājumus un saņemt izsmeļošas atbildes.

Pieteikums projektam izskatījās šādi:

KURP EJAM?”

       „Kurp ejam?”– tā (līdzīgi poļu rakstnieka Henrika Senkeviča romāna nosaukumam) esam apzīmējuši pilnīgi jaunu semināru ciklu, kura ietvaros Jums būs iespēja regulāri tikties ar sabiedrībā pazīstamajiem cilvēkiem, lai uzzinātu viņu viedokli par mūsdienās Latvijā un pasaulē notiekošajiem procesiem.

       Mūsu viesus ļoti lūgsim veikt dzīves visdažādākajās jomās pašlaik esošās situācijas analīzi un sabiedrisko procesu diagnostiku, kā arī izteikt iespējamās prognozes un, iespējams, sniegt praktiskas rekomendācijas.

       Ko gūs klausītāji? Prieku klātienē redzēt un dzirdēt ievērojamas personības; viņi iepazīs jaunus domubiedrus, nostiprinās savu personīgo pozīciju, iegūs garīgi tikumiskos orientierus savai turpmākai dzīvei utt. Katra cilvēka ikdienā periodiski nākas sastapties ar situācijām, kad vajag pieņemt kādu ļoti svarīgu lēmumu, izdarīt optimālu izvēli, uzņemties atbildību par kādu nopietnu procesu. Pienācis laiks, kad arī visai mūslaiku civilizācijai ir kļuvis skaidrs – kaut kas neiet tā, kā tika gaidīts: sociālajā sfērā, kultūrā, veselības aprūpē, izglītības, ekonomikas u.c. jomās. Ko vajadzētu darīt? Kas ir vainīgs pie notiekošā? Mēs piedāvājam meklēt atbildes uz šiem jautājumiem, sanākot visiem kopā.

       Sirsnīgi aicinām piedalīties visus interesentus, kuriem rūp viņu pašu un visas cilvēces tagadne un nākotne. Ceram, ka mūsu saieti pavisam drīz kļūs tradicionāli, un jums būs reāla iespēja tuvplānā komunicēt ar daudzām personībām, kuru idejas un darbi tautā ir pelnīti ieguvuši plašu rezonansi.

Uz drīzu tikšanos!

Lūdzu, iepazīstieties ar mūsu vieslektoru pausto, ieklausieties viņos un sajūtiet, cik svaigi, patiesi un vietām pravietiski ir viņu vārdi arī tagad, kad Pasaule – par Laimi! – tomēr palika dzīva, taču tajā ir notikušas un notiek ļoti lielas, ne vienmēr saprotamas pārmaiņas. Varbūt arī jūs šeit saņemsiet atbildes uz saviem jautājumiem?!

Patiesā cieņā,

dziednieks Oskars Peipiņš un Dziedniecības centrs „AKVILONA”.

*****

Un tagad – vārds korespondentei Ievai Ramanei, kura piedalījās visos “Kurp ejam?” semināros un saistoši apkopoja dzirdēto.

       Aizej tur – nezin kur! Atnes to – nezin ko! Šie vārdi nesen šķita kā no pasakas paņemti, bet šodien – 2012. gadā, vārdu nozīme ir mainījusies un ieguvusi ticamību, jo neziņas plīvurs krīt, atklājot jaunu pasauli un jaunas izjūtas. Ir tik interesanti dzīvot, lai izzinātu, kas ir aiz nākamā stūra, kas rada agrāk nebijušas sajūtas, ticību neticamajam un ar aci neredzamajam. Turklāt viss notiek viegli, kā spēlējoties.

Esam dažādi: kāds pārsērfojies internetā vai saklausījies „pārgudru un viszinošu” cilvēku runās, apjūk un nobaidās no 2012. gada prognozēm, cits neliekas ne zinis: kas būs – būs, bet arvien lielāka cilvēces daļa izzina, seko notikumiem, lai mentāli un fiziski sajustu izmaiņas sevī un pasaulē. Šajā brīdī sirds sāk gavilēt, nostabilizējas drošības sajūta, sejās parādās smaids un pazemīga pateicība par iespēju dzīvot tieši šajā laikā, pie tam pateicība un smaids iemitinās cilvēkā konstanti.

Kā ceļvedis, šajā visnotaļ gaišajā ceļā, tapa projekts ar nosaukumu -„Kurp ejam?” Kā jau daudzu citu – spīdošu ideju radītājs un īstenotājs, protams, ir Dziedniecības centrs „AKVILONA”. Tā ir laba ziņa, jo viss, ko tas iesāk, notiek veiksmīgi un interesanti. Tas tāpēc, ka notiekošais orientēts pašam galvenajam šajā pasaulē – Cilvēkam. Mazāk labā ziņa ir tā, ka cilvēka būtību un svarīgumu diemžēl ne vienmēr un ne visi ieceļ pirmajā vietā. Par visu to un daudz ko citu runās jaunais semināru cikls „Kurp ejam?”.

Semināru cikls „Kurp ejam?” startē simboliskā laikā,- agrā pavasarī, tieši pirms Lielās Piektdienas! Tātad – mēs sākam!

*****

Pirmais, Zaļajā ceturtdienā notikušais seminārs ciklā: „Kurp ejam?“

Dziedniecības centrā “AKVILONA” viesojas –

Janīna KURSĪTE (05.04.2012)

Semināru ciklu Zaļajā ceturtdienā uzsāka plaši pazīstamā tautas tradīciju pētniece Janīna Kursīte – erudīta, zinoša, tautā iemīlēta harizmātiska personība, kurā vai ikviens var klausīties un klausīties. Kursītes kundze auditorijai demonstrēja 1986.gadā LPSR Veselības ministrijas pasūtījuma filmu „Brīnumdakteri. ”Filmas režisors Arvīds Krievs, teksta autors rakstnieks Andris Jakubāns – abi lieliski sava aroda pratēji. Skatoties ar tā laika redzējumu, neapšaubāmi kļūst skaidrs, ka tas ir pasūtījuma darbs ar tādu kā “uzbraucienu” Tautas dziedniekiem, bet, laikam ritot, jāsaka viņiem paldies, jo šis ir plašākais vizuālais materiāls, kurā parādīta Zilākalna Marta un citi Tautas dziednieki. Vēl liels paldies par Zilākalna Martu jāsaka kinorežisorei Lūcijai Ločmelei, kas Gorbačova pretalkohola kustības propagandas laikā uzņēma spēlfilmu „Svešais”. Filmas galvenais varonis – puika, kura tēvs kļuvis par alkoholiķi, dodas pie Zilākalna Martas, lai apvārdotu ūdeni. L. Ločmelei jautāja, kā viņai izdevies to nofilmēt, uz ko viņa atbildējusi, ka problēmu nekādu nav bijis. Martai ticis izstāstīts filmas sižets un viņa visu darījusi ļoti dabiski – ne jau pirmo reizi saskārusies ar šo alkohola atkarības problēmu.

Lasīt vairāk

*****

Seminārs „Kurp ejam?”

Mūsu viesis – Dainis Ozoliņš (03.05.2012)

„Neticiet nevienam manam vārdam”, auditorijai ik pa brīdim atgādināja fiziķis, filosofs un pedagogs Dainis Ozoliņš, līdz ar to izsaucot rezonansi, un tajā pašā laikā maigi ievedot pārdomās katru klausītāju individuāli.

Aicinot viņu uz semināru, Daiņa darbība, bez jau minētā, tika afišēta šādi: „Lektors Sokrāta Tautasskolā un Rietumu Ezoterijas skolā, daudzo publikāciju autors LR populāros žurnālos par Zemes enerģētiku, antroposofiju, parapsiholoģiju. Vada sakrālos ceļojumus pa Latvijas un citu zemju enerģētiskajām vietām, ir vadījis augstāko grūtību ūdenstūrisma pārgājienus pa Sibīrijas kalnu upēm. Viņš ir nopietni nodarbojies ar folkloru, vadījis folkloras kopu, pētījis dievturu un folkloristu pasaules uzskatus.”

Dainis stāsta, ka šodien pats tā īsti nezinot, kas esot, jo viss pieteikumā minētais palicis pagātnē, kuras vispār neesot, tāpat kā nav nākotnes, jo esot tikai šis mirklis. Kaut kur sevi tomēr „jānovieto” un Dainis sevi šobrīd uztver kā Lektoru. Kur palikušas visas gudrās mācības, atziņas, pārliecības, ja vadošo vietu ieņēmis jautājums „Kurp ejam?”?

Lasīt vairāk

*****

Mūsu organizētā semināra „Kurp ejam?” viesis –

Mārtiņš Logins (07.06.2012)

Mārtiņš Logins ir jaunās paaudzes dziednieks, kā arī Starptautiskās Profesionālās Dziedniecības akadēmijas I un II kursa students, kurš uzreiz piekrīt ar savu pieredzi un zināšanām dalīties ar interesentiem brīdī, kad iepriekš aicinātais lektors pēkšņi paziņo, ka nebūs, jo.., lai nu paliek. Ir tā, kā ir, bet iespaids par sen uzaicināto lektoru un viņa atteikšanos vienu dienu pirms semināra, paliek.

Mārtiņš ar prieku glābj no neērtās situācijas semināra „Kurp ejam” rīkotājus to interesentu priekšā, kuri būs tērējuši savu laiku un atnākuši, lai uzzinātu ko jaunu un interesantu. Mārtiņam ir gan ko teikt, gan ko parādīt:

„Sveicināti, godājamie klātesošie! Paldies, ka esat ieradušies, pagodinājuši ar savu klātbūtni. Vēlos jūs iepazīstināt nedaudz ar sevi, nedaudz iepazīstināt ar to, ar ko es nodarbojos, pastāstīšu jums par Tibetas vingrojumiem, kas tautā saukti kā „Pieci Tibetieši”. Tie ir pieci vingrojumi, kurus ļoti sen ir izstrādājuši, sakārtojuši un savienojuši Tibetas mūki. Vingrojumi ir izveidoti, lai atjaunotu cilvēka veselību un jaunību, līdzsvarotu enerģētiskos centrus, čakras, lai palīdzētu cilvēkam atveseļot kaulu, nervu, asinsrites sistēmas, kā arī uzlabot muskuļu darbību.

Lasīt vairāk

*****

„AKVILONAS” semināra „Kurp ejam?” viešņa –

Gunta Fišere (05.07.2012)

Ja man jautātu, kas ir Gunta Fišere, es atbildētu: „Dāma, kura redz ziedu un augu auru, kā arī māk ar visu dzīvo sarunāties, uzzināt dzīvā domas, nodomus, lai pēcāk, izmantojot ķīmiķes zināšanas un pieredzi, to visu materializētu un nodotu cilvēkiem.”

Gunta ir dabiskās kosmētikas izgatavošanas firmas „Ekoell” radītāja un vadītāja. Kopš augu valsts Guntu uzrunāja, šī nodarbe kļuva par darbu, vaļasprieku un dzīves stilu. Augi paši nāk pie Guntas: uzrunā, dod padomus, iesaka, reizēm sabar – visādi gadās.

Uz semināru Gunta ierodas ar apsārtušu actiņu. Tā asaro, sāp, traucē redzēt, bet Gunta nežēlojas: „Es jūtu, kā pastiprinās mana iekšējā redze. Ar katru dienu, stundu es pasauli iekšēji ieraugu arvien skaistāku, kā arī novērtēju, kas tā ir par dāvanu – redzēt.”

Semināram veltītais laiks dalījās divās daļās. Vienā no tām bija Guntas stāstījums par savu radošo darbu, otrajā daļā – interesanti jautājumi no atnācējiem un dalīšanās pieredzē.

Lasīt vairāk

*****

Semināra „Kurp ejam”  viešņa – Ieva Ramane (02.08.2012)

Runā, ka mums katram savs Ceļš ejams. Cik daudz ceļiem, takām un taciņām būtu jābūt, ņemot vērā, cik daudzi mēs esam? Un, vai tās reizēm nekrustotos? Līdzās, paralēli gan tās noteikti vītos. Uz kuru pusi? Kā nu kuram. Bet jautājums „Kurp ejam” paliek.

Augusta mēneša viesis „AKVILONĀ” – pazīstamā žurnāliste, publiciste, Starptautiskās Profesionālās Dziedniecības akadēmijas absolvente Ieva Ramane ar tēmu: „Ko darīt ar lielo „Kāpēc”. Ieva ir viena no retajām autorēm, kura tik pašaizliedzīgi pauž savu dzīves pozīciju un, regulāri rakstot par ezotēriski – dziednieciskajiem jautājumiem, pārzina šīs lietas „no iekšienes”.

Lasīt vairāk

*****

Septembra „AKVILONAS” semināra „Kurp ejam” viesis

Dr. Dzintra Bankova (06.09.2012)

Vispasaules Profesionālo Dziednieku un Ekstrasensu līgas dziedniece, fitoterapeite, valeoloģe, sertificēta klasiskās un ājurvēdas masāžu speciāliste.

Lekcijas tēmas:

 • neļaut stresam kalpināt sevi. Padomi stresa pakļaušanai. Laika plānošana. Palaist vaļā savilktās atsperes;
 • organisma attīrīšana, spēcināšana un atbrīvošanās no parazītiem.

Kad uzzinu par ārsta vēlmi pievērsties dziedniecībai, man rodas jautājums: „Kāpēc ārstam, kurš tik daudzus gadus mācījies, ir vēlme saprast, izzināt dziedniecību, tās metodes un iespējas? Kāpēc vēl jāmācās, turklāt, bieži vien, apgūt informāciju, ko nevar pierādīt zinātniskā izpratnē, palikt zem mikroskopa vai ielikt mēģenē?” Tā kā man ir daudzu gadu pieredze, intervējot un novērojot šos cilvēkus, esmu nonākusi pie secinājuma, ka ar mūsdienu medicīnu un tās sasniegumiem tēma nemaz nav izsmelta, jo dziedniecību studējošie ārsti atzīst: „Es savā praksē netiku pie rezultāta tik bieži, ka neviļus nācās meklēt atbildes citur.’’

Lasīt vairāk

*****

Biruta Zeile (04.10.2012)

Pirms pāris gadiem E–pastā saņēmu vēstuli no draudzenes: „Vai tu pazīsti dziednieci Birutu Zeili?” Es kļuvu uzmanīga – nepatīk man šādi jautājumi, jo tie prasa izteikt savu viedokli. Zinot, kā tas var ietekmēt citu / citus cilvēkus, es parasti no atbildes gudri izvairos. Labi zinu, ka zāles, kas vienam der, citam var būt pat kaitīgas. Tas pats attiecas uz dziedniekiem, un, vai man ir tiesības dot vaicātājam savu viena cilvēka redzējumu par citu cilvēku kā spriedumu? Taču šoreiz no manis tika gaidīta atbilde pavisam citā jomā: pēc Birutas Zeiles lekcijas draudzenes dzīve labā nozīmē izmainījusies visās jomās… Nu, gandrīz visās.
Jā, un vēl draudzene piebilda, ka minētās dziednieces runas stils reizēm esot paskarbs, bet tieši tas visātrāk vedot pie vēlamajiem rezultātiem: “Cik tad var ņemties ar mūžīgo piedošanu un visa pieņemšanu, ja pats / pati neko nemaina sevī… ”

Biruta: „Lai izzinātu, kurp ejam, pirms tam ir jāpieskaras jautājumam: ‘’Kas mēs tādi esam?” Mana atbilde būs skaidrākā saistībā ar sapratni par cilvēku, kam mēs piederam. Tikai tad var noteikt virzību.

Lasīt vairāk

*****

Iveta ČevereAKVILONAS” seminārā „Kurp ejam” (01.11.2012)

Novembrī „Kurp ejam” semināru vada Iveta Čevere – ekstrasense, kosmohumāniste. Tēma: „Virzība uz priekšu: pagātnes apzināšanās un nākotnes pieņemšana”.

Dzīvojam laikā, kad daudzmaz katram no mums ir skaidrs, ka bez pagātnes (vēstures, notikušā) izpratnes veiksmīgi baudīt dzīvi, turklāt konstanti, diez vai izdosies. Tātad ir likumi, zināšanas un daudz cita, ko saprotot un ievērojot, dzīves Ceļš var vīties viegls, priecīgs, veiksmīgs un harmonisks. Protams, ka labāk ir dzīvot bez melnrakstiem un uz grābekļiem vispār nekāpt. Labi, ka starp mums ir cilvēki, kuri zina vajadzīgo, un ar prieku savu pieredzi, zināšanas nodod tālāk. Labi ir arī tas, ka šādu cilvēku ir arvien vairāk, un man – raksta autorei, jau sen ir tāda – varbūt naiva pārliecība, ka reiz uz Zemes pienāks laiks, kad visi cilvēki būs smaidīgi, labestīgi, veseli un veiksmīgi, lai kur arī dzīvotu, kādos gados būtu un ar ko nodarbotos.

Lasīt vairāk

*****

Dziedniecības centra „AKVILONA” semināra „Kurp ejam” viešņa – V. A. (06.12.2012)

Decembrī semināru „Kurp ejam” vada parapsiholoģe un ezotēriķe V. A. Viņa pirms daudziem gadiem par savu uzdevumu pieņēma un ar lielu interesi sāka izzināt Cilvēka dzīves ceļu, balstoties no parapsiholoģijas redzējuma. Izrādās, ka parapsiholoģija (parapsiholoģija ir pētniecības nozare, kuras interešu lokā ir neparastas parādības, kurām laicīgā zinātne nespēj atrast pieņemamu izskaidrojumu. Piemēram, informācijas nodošana un uztveršana bez maņu orgānu līdzdalības (telepātija, gaišredzība), cilvēka iedarbība uz citiem cilvēkiem, dzīvām būtnēm vai priekšmetiem bez muskuļu spēka (telekinēze). Parapsiholoģija pēta ar cilvēka psihi saistītās parādības, kuras atrodas aiz psiholoģijas robežām) šobrīd dod atbildes uz svarīgiem un aktuāliem jautājumiem tieši par cCļu, kuru ejam šobrīd, kā arī ļauj nedaudz ieskatīties nākotnē.

V. A. semināra „Kurp ejam” tēma ir „Aizejošā Laikmeta noslēguma periods un Jaunā Laikmeta sākums.”

Lasīt vairāk

*****

Elita GOLDMANE (07.02.2013)

Pirms gada, kad es, kā žurnāliste, izvēlējos Elitu Goldmani par A/s „Latvijas Avīze” „Ezotērijas Gada grāmatas” – kā vienu no personībām, rakstot par Elitas dzīves ceļu, pats par sevi atnāca raksta nosaukums: „Bagāto vecāku dumpīgā meita”.

Elita jau bērnībā sajuta, ka bez materiālās pasaules, kurā dzīvoja viņas vecāki un lielais vairums apkārtējo, ir arī cita / citas pasaules – neredzamas savā smalkumā, klusumā, mierā… Tās vilināja, runāja, un meitene ar prieku tām ļāvās. Jūtīgums Elitā pastiprinājās, arī redzējums, un ar katru dienu likumsakarīgi prasīja pēc zināšanām un sapratnes: „Ko tas viss nozīmē, ko vēlas pateikt, un kādu lomu šeit spēlēju es?”

Elita neņēma vērā citu viedokļus, kuri noraidīja viņas dzīves redzējumu, un gāja savu ceļu, kuru iet joprojām. Šobrīd Elitu var salīdzināt ar staigājošu enciklopēdiju, un, manuprāt, nav jautājuma, uz kuru Elita bez domāšanas nespētu atbildēt. Atbildes Elita rod sevī, un tas ir pats interesantākais šajā kolorītajā personībā.

Lasīt vairāk

*****

Seminārā „Kurp ejam” – Sarmīte Eņģele (07.03.2013)

Sarmītes uzvārds runā pats par sevi, un es, pazīstot Sarmīti ilgus gadus, varu teikt, ka vairāk arī neko nevajag. Pie mums, uz Zemes ir atsūtīts eņģelis burvīgas sievietes izskatā. Eņģelim ir dotas pilnvaras un iespējas palīdzēt cilvēkiem, visam dzīvajam ap un mūsos.

Dziednieci Sarmīti Eņģeli pirmo reizi kā lektori satiku, kad mācījos Dziedniecības akadēmijā “AKVILONA”. Mani Sarmītes stāstītais un rādītais ļoti ietekmēja, jo bija vienkāršs, viegli izpildāms un mīļš. Atceros, kā Sarmīte turpat auditorijā rādīja vingrojumus, kuri palīdz, ja sāp mugura. Šos vingrojumus veicu jau daudzus gadus, iesaku citiem. Vai palīdz? Droši vien, ka palīdz – vismaz es nezinu, kā būtu tad, ja es šos vingrojumus neveiktu.

Nākošajā reizē Sarmīti satiku, vedot pie viņas ar gangrēnu slimu cilvēku. Biju aculieciniece, kā pēc seansa pacients no prieka raudāja – vairs nesāpot, varot paiet.

Lasīt vairāk

TAKA Maijs/2012